Gra miejska

W dniu 9 października 2014 roku członkowie Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej zorganizowali Grę miejską w której udział wzięli studenci pierwszego roku Gospodarki Przestrzennej.

Podczas tego wydarzenia pierwszoroczni mieli okazję poznać bliżej przestrzeń publiczną Opola, jak również zapoznać się z działaniami prowadzonymi przez Koło Naukowe. W grze miejskiej udział wzięło 24 studentów pierwszego roku. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy, na jednej z wybranych tras, mieli dokonać inwentaryzacji Śródmieścia Opola. Uwaga graczy miała zostać skupiona na odszukaniu m.in. miejsc kultury, rozrywki oraz usług gastronomicznych zlokalizowanych w Śródmieściu Opola. Zdobyte informacje zostały zwizualizowane w postaci mapy „Niezbędnika Studenta I roku”.

Po burzliwych naradach jury wyłoniło pracę zwycięską, której autorami okazał się zespół „Rosomaków”.

Studentom pierwszego roku Gospodarki Przestrzennej dziękujemy za czynny udział w przygotowanej przez nas grze miejskiej i życzymy samych przestrzennych sukcesów podczas najbliższych lat studiów na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego!