XV Konferencja Młodych Badaczy - Warszawa

W dniach 9-10 listopada 2012 r., grupa pięciu studentów naszego koła uczestniczyła w XV Konferencji Młodych Badaczy: W Poszukiwaniu Miasta Idealnego - Miejsce Pracy w Przestrzeni Wielofunkcyjnej organizowanej przez Instytut Studiów Regionalnych i Globalnych Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej "Spatium".

Konferencje Młodych Badaczy, w swojej tradycji, skupiają młodych przedstawicieli środowiska akademickiego, czyli młodych doktorów, doktorantów oraz studentów skupionych w kołach naukowych. Celem tegorocznej konferencji było podjęcie tematu miejsca pracy we współczesnym mieście. Został on przedyskutowany w szerokim i interdyscyplinarnym ujęciu. Stąd konferencja ta adresowana była do urbanistów, geografów, architektów, ekologów, ekonomistów, inżynierów komunikacji, socjologów, psychologów i wielu innych osób zainteresowanych naukowo rozwojem miast, a w szczególności miejscem pracy / miejscami pracy / przestrzenią pracy – w całej wieloznaczności tych pojęć.

Konferencja podzielona została na 4 sesje tematyczne, a każdą z nich zakończył panel dyskusyjny, w którym nasi studenci także brali czynny udział:

Sesja I – Wizjonerstwo i Pragmatyzm
Sesja II – Trudne Sąsiedztwo - Konieczna Symbioza
Sesja III – Przestrzeń Zapomniana - Przestrzeń Odkrywana
Sesja IV – Miasto – Przedsiębiorstwo

Pełna galeria zdjęć z konferencji dostępna jest na stronie internetowej koła "Spatium"

Galeria zdjęć: